Product code: WPE-M12-40-A4
View All Specifications
M12 Repair Washer (Standard) 13.0mm ID x 40.0mm OD - A4 Stainless Steel
Product Specification
Size M12
Internal Diameter 13.0mm
Outside Diameter 40.0mm
Thickness 1.50mm
Material A4 Stainless Steel
Frequently Bought Together
M12 x 13.40mm - Penny Washers - A4 Stainless Steel | Vital Parts - WPE-M12-40-A4
What are M12 Stainless Steel Penny Washers?
Key Features & Technical Specifications:
  • Size : M12
  • Internal Diameter : 13.40mm
  • Outside Diameter : 40mm
  • Thickness : 1.5mm