Product code: HMF-M6-30-S10-BZP
View All Specifications
M6 x 30mm Hexagonal Male/Female Standoff, 10mm Flats - Zinc Plated Steel
Product Specification
Thread Size M6
Height 30mm
Material Zinc Plated Steel
Across Flats 10.0mm
Female Thread Length 12mm
Male Thread Length 10mm
Frequently Bought Together
M6 x 30mm - Threaded Hex Standoffs Male/Female - 10mm Flats - Zinc Plated Steel | Vital Parts - HMF-M6-30-S10-BZP
  • Constructed from durable Zinc Plated Steel
  • Thread Size: M6
  • Height:30mm
  • Across Flats:10mm
  • Female Thread Length:12mm
  • Male Thread Length:10mm