Product code: WASH-64-120-16-FIBRE-R
View All Specifications
M6 (6.4mm) x 12.0mm (Red) Fibre Washers - 1.6mm Thickness
Product Specification
Size M6
Internal Diameter 6.4mm
Outside Diameter 12.0mm
Thickness 1.6mm
Frequently Bought Together
M6 - Red Fibre Washers , 12mm OD , 1.6mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-64-120-16-FIBRE-R
  • Size : M6
  • Internal Diameter : 6.4mm
  • Outside Diameter : 12mm
  • Thickness : 1.6mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C