Product code: HN934-M45-A2
View All Specifications
M45 - Full Hex Nuts DIN 934 | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M45
Thread Pitch 4.50mm
Material A2 Stainless Steel
Across Flats 70.0mm
Height 36.00mm
Standard DIN 934
Frequently Bought Together
M45 - Full Hex Nuts DIN 934 - A2 Stainless Steel | Vital Parts - HN934-M45-A2
What are Full Hex Nuts DIN 934?
Key Features & Hex nut Dimensions :
  • Thread Size - M45
  • Thread Pitch - 4.5mm
  • Across Flats - 70mm
  • Height - 36mm