Product code: HN439-M45-A4
View All Specifications
M45 - Half Hex Nuts DIN 439
M45 - Half Hex Nuts DIN 439
Product Specification
Thread Size M45
Thread Pitch 4.50mm
Material A4 Stainless Steel
Across Flats 70mm
Height 22mm
Standard DIN 439
Frequently Bought Together
M45 - Half Hex Nuts DIN 439 - A4 Stainless Steel | Vital Parts - HN439-M45-A4
What are Half Hex Nuts DIN 439?
Key Features & Technical Specifications:
  • Thread Size: M45
  • Thread Pitch: 4.5mm
  • Across Flats: 70mm
  • Height: 22mm