Product code: WPE-M8-35-A4
View All Specifications
M8 Penny Washer (Large) 8.4mm ID x 35.0mm OD - A4 Stainless Steel
Product Specification
Size M8
Internal Diameter 8.4mm
Outside Diameter 35.0mm
Thickness 1.50mm
Material A4 Stainless Steel
Frequently Bought Together
M8 x 8.70mm - Penny Washers - A4 Stainless Steel | Vital Parts - WPE-M8-35-A4
What are M8 Stainless Steel Penny Washers?
Key Features & Technical Specifications:
  • Size : M8
  • Internal Diameter : 8.70mm
  • Outside Diameter : 35mm
  • Thickness : 1.5mm