Product code: SCMS963-M8-10-A4
View All Specifications
M8 x 10mm Slotted Countersunk Screw (DIN 963) | Marine Grade A4 Stainless Steel
Product Specification
Thread Size M8
Length 10mm
Pitch 1.25mm
Head Diameter 14.50mm
Head Height 4.60mm
Head Style Countersunk
Material A4 Stainless Steel
Frequently Bought Together
M8 x 10mm Slotted Countersunk Machine Screws DIN 963 - A4 Stainless Steel - SCMS963-M8-10-A4
  • Thread Size - M8
  • Length - 10mm
  • Pitch - 1.25mm
  • Head Diameter - 14.5mm
  • Head Height - 4.6mm