Product code: SCMS963-M8-130-A2
View All Specifications
M8 x 130mm Slotted Countersunk Screw (DIN 963) | A2 Stainless Steel
Product Specification
Thread Size M8
Length 130mm
Pitch 1.25mm
Head Diameter 14.50mm
Head Height 4.60mm
Head Style Countersunk
Material A2 Stainless Steel
Frequently Bought Together
M8 x 130mm Slotted Countersunk Machine Screws DIN 963 - A2 Stainless Steel - SCMS963-M8-130-A2
  • Thread Size - M8
  • Length - 130mm
  • Pitch - 1.25mm
  • Head Diameter - 14.5mm
  • Head Height - 4.6mm