Product code: WASH-66-192-15-FIBRE-R
View All Specifications
M6 (6.6mm) x 19.2mm (Red) Fibre Washers - 1.5mm Thickness
Product Specification
Size M6
Internal Diameter 6.6mm
Outside Diameter 19.2mm
Thickness 1.5mm
Frequently Bought Together
M6 - Red Fibre Washers , 19.2mm OD , 1.5mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-66-192-15-FIBRE-R
  • Size : M6
  • Internal Diameter : 6.6mm
  • Outside Diameter : 19.2mm
  • Thickness : 1.5mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C