Product code: SPH85-M4-10-A2
View All Specifications
M4 x 10mm - Slot Pan Head Machine Screws DIN 85 - A2 Stainless Steel | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M4
Thread Length 10mm
Material A2 Stainless Steel
Pitch 0.7mm
Head Diameter 8.0mm
Head Height 2.4mm
Drive Slotted
Standard DIN 85
Head Style Pan Head
Frequently Bought Together
M4 x 10mm - Slot Pan Head Machine Screws DIN 85 - A2 Stainless Steel | Vital Parts - SPH85-M4-10-A2
What are Slot Pan Head Machine Screws?
Key Features & Technical Specifications:
  • Thread Size - M4
  • Thread Length - 10mm
  • Pitch - 0.7mm
  • Head Diameter - 8mm
  • Head Height - 2.4mm