Product code: SPH85-M4-60-A2
View All Specifications
M4 x 60mm - Slot Pan Head Machine Screws DIN 85 - A2 Stainless Steel | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M4
Thread Length 60mm
Material A2 Stainless Steel
Pitch 0.7mm
Head Diameter 8.0mm
Head Height 2.4mm
Frequently Bought Together
M4 x 60mm - Slot Pan Head Machine Screws DIN 85 - A2 Stainless Steel | Vital Parts - SPH85-M4-60-A2
  • Thread Size - M4
  • Thread Length - 60mm
  • Pitch - 0.7mm
  • Head Diameter - 8mm
  • Head Height - 2.4mm