Product code: SRP920-M3-12-A2
View All Specifications
M3 x 12mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M3
Thread Length 12mm
Material A2 Stainless Steel
Head Diameter 4.0mm
Head Height 1.8mm
Pitch 0.5mm
Standard DIN 920
Frequently Bought Together
M3 x 12mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts – SRP920-M3-12-A2
Technical Specifications
  • Thread Size: M3
  • Thread Length: 12mm
  • Pitch: 0.5mm
  • Head Diameter: 4.0mm
  • Head Height: 1.8mm