Product code: SRP920-M4-10-A2
View All Specifications
M4 x 10mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M4
Thread Length 10mm
Material A2 Stainless Steel
Head Diameter 5.5mm
Head Height 2.4mm
Pitch 0.7mm
Standard DIN 920
Frequently Bought Together
M4 x 10mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts – SRP920-M4-10-A2
Technical Specifications
  • Thread Size: M4
  • Thread Length: 10mm
  • Pitch: 0.7mm
  • Head Diameter: 5.5mm
  • Head Height: 2.4mm