Product code: WASH-42-128-15-FIBRE-R
View All Specifications
M4 (4.2mm) x 12.8mm (Red) Fibre Washers - 1.5mm Thickness
Product Specification
Size M4
Internal Diameter 4.2mm
Outside Diameter 12.8mm
Thickness 1.5mm
Frequently Bought Together
M4 - Red Fibre Washers , 12.8mm OD , 1.5mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-42-128-15-FIBRE-R
  • Size : M4
  • Internal Diameter : 4.2mm
  • Outside Diameter : 12.8mm
  • Thickness : 1.5mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C