Product code: WASH-43-98-15-FIBRE-R
View All Specifications
M4 (4.3mm) x 9.8mm (Red) Fibre Washers - 1.5mm Thickness
Product Specification
Size M4
Internal Diameter 4.3mm
Outside Diameter 9.8mm
Thickness 1.5mm
Frequently Bought Together
M4 - Red Fibre Washers , 9.8mm OD , 1.5mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-43-98-15-FIBRE-R
  • Size : M4
  • Internal Diameter : 4.3mm
  • Outside Diameter : 9.8mm
  • Thickness : 1.5mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C