Product code: WASH-50-128-10-FIBRE-R
View All Specifications
M5 (5.0mm) x 12.8mm (Red) Fibre Washers - 1.0mm Thickness
Product Specification
Size M5
Internal Diameter 5.0mm
Outside Diameter 12.8mm
Thickness 1.0mm
Frequently Bought Together
M5 - Red Fibre Washers , 12.8mm OD , 1mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-50-128-10-FIBRE-R
  • Size : M5
  • Internal Diameter : 5mm
  • Outside Diameter : 12.8mm
  • Thickness : 1mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C