Product code: WASH-65-208-12-FIBRE-R
View All Specifications
M6 (6.5mm) x 20.8mm (Red) Fibre Washers - 1.2mm Thickness
Product Specification
Size M6
Internal Diameter 6.5mm
Outside Diameter 20.8mm
Thickness 1.2mm
Frequently Bought Together
M6 - Red Fibre Washers , 20.8mm OD , 1.2mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-65-208-12-FIBRE-R
  • Size : M6
  • Internal Diameter : 6.5mm
  • Outside Diameter : 20.8mm
  • Thickness : 1.2mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C