Product code: WASH-52-101-8-FIBRE-R
View All Specifications
M5 (5.2mm) x 10.1mm (Red) Fibre Washers - 0.8mm Thickness
Product Specification
Size M5
Internal Diameter 5.2mm
Outside Diameter 10.1mm
Thickness 0.8mm
Frequently Bought Together
M5 - Red Fibre Washers , 10.1mm OD , 0.8mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-52-101-8-FIBRE-R
  • Size : M5
  • Internal Diameter : 5.2mm
  • Outside Diameter : 10.1mm
  • Thickness : 0.8mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C