Product code: WASH-52-146-15-FIBRE-R
View All Specifications
M5 (5.2mm) x 14.6mm (Red) Fibre Washers - 1.5mm Thickness
Product Specification
Size M5
Internal Diameter 5.2mm
Outside Diameter 14.6mm
Thickness 1.5mm
Frequently Bought Together
M5 - Red Fibre Washers , 14.6mm OD , 1.5mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-52-146-15-FIBRE-R
  • Size : M5
  • Internal Diameter : 5.2mm
  • Outside Diameter : 14.6mm
  • Thickness : 1.5mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C