Product code: WASH-64-118-8-FIBRE-R
View All Specifications
M6 (6.4mm) x 11.8mm (Red) Fibre Washers - 0.8mm Thickness
Product Specification
Size M6
Internal Diameter 6.4mm
Outside Diameter 11.8mm
Thickness 0.8mm
Frequently Bought Together
M6 - Red Fibre Washers , 11.8mm OD , 0.8mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-64-118-8-FIBRE-R
  • Size : M6
  • Internal Diameter : 6.4mm
  • Outside Diameter : 11.8mm
  • Thickness : 0.8mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C