Product code: WASH-63-98-10-FIBRE-R
View All Specifications
M6 (6.3mm) x 9.8mm (Red) Fibre Washers - 1.0mm Thickness
Product Specification
Size M6
Internal Diameter 6.3mm
Outside Diameter 9.8mm
Thickness 1.0mm
Frequently Bought Together
M6 - Red Fibre Washers , 9.8mm OD , 1mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-63-98-10-FIBRE-R
  • Size : M6
  • Internal Diameter : 6.3mm
  • Outside Diameter : 9.8mm
  • Thickness : 1mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C