Product code: SRP920-M5-12-A2
View All Specifications
M5 x 12mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts
Product Specification
Thread Size M5
Thread Length 12mm
Material A2 Stainless Steel
Head Diameter 6.5mm
Head Height 2.7mm
Pitch 0.8mm
Standard DIN 920
Frequently Bought Together
M5 x 12mm Slotted Reduced Pan Head Screw DIN 920 - A2 | Vital Parts – SRP920-M5-12-A2
Technical Specifications
  • Thread Size: M5
  • Thread Length: 12mm
  • Pitch: 0.8mm
  • Head Diameter: 6.5mm
  • Head Height: 2.7mm