Product code: WASH-34-71-8-FIBRE-R
View All Specifications
M3 (3.4mm) x 7.1mm (Red) Fibre Washers - 0.8mm Thickness
Product Specification
Size M3
Internal Diameter 3.4mm
Outside Diameter 7.1mm
Thickness 0.8mm
Frequently Bought Together
M3 - Red Fibre Washers , 7.1mm OD , 0.8mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-34-71-8-FIBRE-R
  • Size : M3
  • Internal Diameter : 3.4mm
  • Outside Diameter : 7.1mm
  • Thickness : 0.8mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C