Product code: WASH-42-102-10-FIBRE-R
View All Specifications
M4 (4.2mm) x 10.2mm (Red) Fibre Washers - 1.0mm Thickness
Product Specification
Size M4
Internal Diameter 4.2mm
Outside Diameter 10.2mm
Thickness 1.0mm
Frequently Bought Together
M4 - Red Fibre Washers , 10.2mm OD , 1mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-42-102-10-FIBRE-R
  • Size : M4
  • Internal Diameter : 4.2mm
  • Outside Diameter : 10.2mm
  • Thickness : 1mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C