Product code: WASH-37-80-4-FIBRE-R
View All Specifications
M3 (3.7mm) x 8.0mm (Red) Fibre Washers - 0.4mm Thickness
Product Specification
Size M3
Internal Diameter 3.7mm
Outside Diameter 8.0mm
Thickness 0.4mm
Frequently Bought Together
M3 - Red Fibre Washers , 8mm OD , 0.4mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-37-80-4-FIBRE-R
  • Size : M3
  • Internal Diameter : 3.7mm
  • Outside Diameter : 8mm
  • Thickness : 0.4mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C