Product code: WASH-41-89-7-FIBRE-R
View All Specifications
M4 (4.1mm) x 8.9mm (Red) Fibre Washers - 0.7mm Thickness
Product Specification
Size M4
Internal Diameter 4.1mm
Outside Diameter 8.9mm
Thickness 0.7mm
Frequently Bought Together
M4 - Red Fibre Washers , 8.9mm OD , 0.7mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-41-89-7-FIBRE-R
  • Size : M4
  • Internal Diameter : 4.1mm
  • Outside Diameter : 8.9mm
  • Thickness : 0.7mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C