Product code: WASH-32-87-10-FIBRE-R
View All Specifications
M3 (3.2mm) x 8.7mm (Red) Fibre Washers - 1.0mm Thickness
Product Specification
Size M3
Internal Diameter 3.2mm
Outside Diameter 8.7mm
Thickness 1.0mm
Frequently Bought Together
M3 - Red Fibre Washers , 8.7mm OD , 1mm Thickness - Red | Vital Parts - WASH-32-87-10-FIBRE-R
  • Size : M3
  • Internal Diameter : 3.2mm
  • Outside Diameter : 8.7mm
  • Thickness : 1mm
  • Non-conductive for use in electrical applications
  • Watertight sealing - expands on contact with liquid
  • Temperature resistant from -60°C to +100°C